Tartalomjegyzék



Keresés

  

Bevezető

Jelen dokumentáció a vállalati iratok, ügyviteli folyamatok SMART ERP-ben történő kezelésének folyamatát mutatja be.

A workflow rendszer biztosítja a vállalat dolgozói számára, hogy a megfelelő információ a megfelelő időben a megfelelő munkatársak rendelkezésére álljon. A workflow kialakításával az automatizált folyamatoknak köszönhetően a hibalehetőségek száma csökken, ha mégis probléma merül fel, az könnyen nyomon követhető. Emellett jóváhagyási folyamat is beépíthető a rendszerbe, ami leszabályozza a vállalat működését. A rendszer bevezetésével a cégnél áttekinthetővé válnak az üzleti folyamatok, az automatizáltságnak köszönhetően a szervezet korábbi munkafolyamatai felgyorsulnak. A jó folyamat kialakítása és alkalmazása szinte bármilyen területen használható, és segít a vállalatnál zajló változásokat rugalmasan követni, mivel a jogosultsággal rendelkező felhasználók által könnyedén átparaméterezhető[1], vagy újabb folyamat vehető fel a rendszerbe.

A fentiek eredménye hatékonyabb munkaszervezés, kevesebb elveszett információ.

Iratkezelő paraméterezése

A munkafolyamat vezérlés alá vont elemek felsorolására szolgáló menüpont, a különböző típusú workflowk alapadatai adhatók meg.

A bal felső sarokban található ikonra kattintva megjelennek a menüpontok, itt a Irat és Workflow kezelés > Konfiguráció [2] részben találhatóak a paraméterezéshez szükséges menüpontok.

Először is elengedhetetlen a rendszer paraméterezése ahhoz, hogy később használható legyen a rendszerben a felépített folyamat.

Fontos!

A konfiguráció nem a Smartfront Kft. felelőssége, mindig a Smartfront-al szerződött cég felelőssége, és feladata, mivel a saját belső folyamatait kell a paraméterezés során leképezni.


A beállításokat a következő sorrendben kell elvégezni:

  1.  Alkalmazott workflow típusok kialakítása
  2.  Alkalmazott workflow státuszok kialakítása
  3.  Workflow paraméterezés

A beállításokat követően egységesen az Iratkezelő menüben érhető el az iratok feltöltése és kezelése.

Workflow típusok kialakítása

Menüpont

A workflow típusok kialakítását az Irat és Workflow kezelés >  Konfiguráció > Workflow típus menüpontban lehet megtenni.

Workflow típus felvétele

Első lépésként a rendszerben nyilvántartani kívánt dokumentum típusokat kell rögzíteni, ezt az “Új”  gomb segítségével lehet megtenni.

Dokumentumok típus Workflow típus megfeleltetés:

Lényege, hogy melyik típust akarjuk majd iktatni.

Dokumentum típus

Workflow típus

Irat

Irat

Projekt

Projekt

(Ez a funkcionalitás csak a Projekt modul bevezetésekor használható!)

Ügylet

Ügylet


Az “Új” gombra kattintva felugró szerkesztő képernyőn a következő mezőket kell kötelezően megadni:

  • Név: Workflow típus neve, pl. Szállító számla, Szerződések stb.
  • Típus: Irat típusa, amelyet a legördülő mezőből tudunk megadni.
  • Előtag: Iktatószám előtagja.
  • Utótag: Iktatószám utótagja.
  • Számjegyek: Meghatározhatjuk hány tizedesjegyet jelenítsen meg a rendszer.


Nem kötelező mezők:

  • Minimum dátum: Workflow típusnál lehetőség van megadni egy minimum dátumot. Amennyiben ez a dátum értéke megadásra kerül, úgy az iratkezelőben az iktatási dátum értéke ennél a megadott dátumnál korábbi nem lehet.
  • Évente megújuló: Amennyiben az iktatószám kiosztásnál be van állítva az évszám pozíció, akkor itt lehet beállítani, hogy a rendszer automatikusan ossza ki az évszámot a teljesítési dátumnak megfelelően.
  • Évszám pozíció: Évszám pozíciójának meghatározása a bizonylatszámban.


Továbbá lehetőség van alapértelmezett értéknek beállítani a jelenleg szerkesztett workflow típust, ekkor automatikusan ezt jeleníti meg egy új irat iktatásakor. A beállított értékek a “Mentés” gomb megnyomására tárolódnak el. Az iktatószámhoz kapcsolódó adatok (Bizonylatszámok rész) az Adminisztrációs alapadatok > Bizonylatszámok fülére is bekerülnek.

  1. ábra: Új workflow típus felvétele

Mentést követően a meglévő workflow típus esetében a típusra duplán kattintva, vagy az Adminisztrációs alapadatok > Bizonylatszámok fülön érhető el a szerkesztő felület és végezhetőek el az esetleges módosítások.

Amennyiben a SMART ERP-ben több céggel rendelkezik az ügyfél, ekkor van mód a cégenkénti eltérítésre a Workflow típusok esetében.

A cégenkénti eltérítés beállításában Smartfront support munkatársa tud segítséget nyújtani.

 

Amennyiben a beállítás a több céges működést képezi le, abban az esetben a Workflow típus felületen megjelenik azEngedélyezett cégek” fül, ahol ki lehet választani, hogy az egyes típusok melyik cégben legyenek elérhetőek.

2. ábra: Több céges működés engedélyezése

Amennyiben mindegyik cégben használni akarjuk a felvett típust, akkor mindegyik lehetőséget be kell pipálni. Viszont ha valamelyik cégnél meg akarjuk szüntetni ezt a típust, akkor csak ki kell venni a pipát, majd a változásokat a Mentés gombbal tudjuk rögzíteni a rendszerben.

Workflow státuszok kialakítása

Menüpont

A típusok kialakítása után rögzíteni kell a rendszerben az iratkezelési folyamatban előforduló státuszokat az Irat és Workflow kezelés >  Konfiguráció > Workflow státusz menüpontban. Ezeket az előre beállított státuszokat fogja később a rendszer használni az egyes átmeneteknél. Pl: Ha a kezdő státusz az új, akkor az irat “Új” státuszban jön létre.

3. ábra: Workflow státusz megjelenítése az iktatás során

Fontos!

Egyszerre egy Kezdő státusz lehet, külön a projekt- és külön az irat-típuson belül (például javasolt: a „Szkennelve” / “Új” / “Beérkezett” státusz).


Státusz felvétele

Új Workflow státusz felvételét az  “Új” gombra kattintva lehet megtenni.

Az “Új” gombra kattintva felugró szerkesztő képernyőn a következő mezőket kell kötelezően megadni:

  • Név: Szabad szöveges mező - Workflow státusz neve.
  • Típus: Listából kiválasztható érték: Irat, Projekt, Ügylet.

Nem kötelező mezők:

  • Sorrend: Folyamat státuszainak sorrendje - (nem releváns mező, nem kell kitölteni)
  • Workflow kód: Szabad szöveges mező – státusz adatbázis kódja, amely bármilyen szöveges adattartalom lehet. (nem releváns mező, nem kell kitölteni)
  • Kezdő: jelölőnégyzet, amely, ha:
  • ki van pipálva: a rendszer ezt veszi kezdő / induló státusznak a folyamatban.
  • üresen van hagyva: bármelyik státusz lehet a folyamatban.
  • Záró: jelölőnégyzet, amely, ha:
  • ki van pipálva: a rendszer ezt veszi a folyamat végének.
  • üresen van hagyva: bármilyen státusz érték lehet a folyamatban.

A változtatások a “Mentés” gomb megnyomására hajtódnak végre. Meglévő workflow státusz esetében a státuszra dupla kattintással elérhető a szerkesztő felület és végezhetők el az esetleges módosítások.

Fontos!

Törlésre is van mód, de csak azokat a státuszokat engedi a rendszer törölni, amelyeket még nem alkalmaztunk egy folyamatnál sem. Amennyiben mégis van olyan státusz, amely már szükségtelen, ebben az esetben csak inaktiválni lehet, annak érdekében, hogy az előzőekben használt folyamatoknál ne vesszen el az adat. A workflow kialakítása, paraméterezése során a státuszváltó tevékenységeknél csak az aktív státuszok közül lehet választani.


Státusz inaktiválás

A már alkalmazott, de a továbbiakban már szükségtelen státuszokat inaktívvá lehet tenni. A státusz kiválasztása után dupla kattintással, szerkesztésre megnyílik az adott státusz, rá kell ekkor kattintani a képernyő bal oldalán az “Inaktiválás” gombra. A státuszok listanézetén az Inaktív oszlopban látszik, mely státuszok kerültek inaktiválásra.

4. ábra: Státusz inaktiválása

5. ábra: Státusz inaktiválva 

Státusz újra aktiválása

Inaktív státusz ismét aktívvá tehető, szerkesztésre megnyitva a státuszt, kattintsunk az “Aktiválás“ gombra a képernyő bal oldalán.

6. ábra: Státusz újra aktiválása

Workflow paraméterezés

Menüpont

A típusok, státuszok kialakítása után következhet a munkafolyamat összeállítása az Irat és Workflow kezelés > Workflow paraméterezés menüpontban.

Elsőként ki kell választani a képernyő felső részében lévő legördülő mezőből “Típus”-t és azon belül a “Dokumentum típus”-át, amelyhez be szeretnénk állítani az egyes státuszok esetében elvégezhető tevékenységeket, és a mezők láthatóságát, szerkeszthetőségét, kötelezőségét.

7. ábra: Első lépés: Típus és Dokumentum típus kiválasztása

A státuszoknál a Kezdő típusúra állított státusz automatikusan megjelenik mindegyik dokumentum típusnál. Ez után az egyes státuszokhoz tartozó tevékenységeket és validációkat kell felparaméterezni. Második lépésként a kezdő státuszra kell kattintani, hogy a további paraméterezést el lehessen végezni. (Esetünkben az “Új” státusz a kezdő státusz)

8. ábra: Második lépés: Kattints a kezdő státuszra, hogy a további paraméterezést el tudd végezni

(A kép illusztráció, itt már egy teljesen felparaméterezett Workflow látható. Először csak a kezdő státusz jelenik meg.)


Tevékenységek felvétele

Az egyes státuszokban végezhető tevékenységek funkciógombként jelennek meg az Workflow kezelés / Iratkezelő menüpontban, az irat szerkesztési képernyőjén, vagy további funkciókat engedélyeznek a felhasználóknak.

Harmadik lépésként a kiválasztott státusz során állva (jelen esetben az “Új”), a Tevékenységek fülön az gombra kell kattintani, itt van lehetőség új tevékenységeket hozzáadni a státuszokhoz:

9. ábra: Harmadik lépés: Új tevékenység megadása

Adatbeviteli mezők:

  • Típus: Legördülő listából választható, rendszer által megadott értékekkel. (Először a tevékenység típusát kell kiválasztani.)
  • Kód: Rendszer adatbázisában visszakereshető egyedi kód, ha meg van adva.
  • Elnevezés: Funkciógomb elnevezés. Szabadszöveges mező, ahogy mi szeretnénk hívni a gombot.
  • Dokumentum típusa: Már nem módosítható előre kiválasztott érték, a szerkeszteni kívánt dokumentum típusa.


Tevékenység-típusok:

  • Megtekintés: Ezzel a jogosultság beállítással lehet megadni, ki tekintheti meg az adott státuszú iratot.
  • Felelős / határidő módosítása: Ekkor lehet módosítani az adott dokumentumhoz tartozó felelőst, vagy a Jóváhagyás határidejét.
  • Státuszváltás: Ezzel a típusú tevékenységgel lehet az adott státuszú irat státuszát a megfelelő jogosultsággal rendelkező személynek tovább léptetni. Következő státuszt megadni csak a Státuszváltás tevékenység típusra lehetséges. Az aktív státuszok közül lehet kiválasztani, hogy ezen funkciógomb / tevékenység hatására mi legyen az adott irat következő státusza.
  • Megjegyzés hozzáfűzése: A rendszerbe beépített - jobb oldalon található -  Megjegyzés panelhez enged hozzáférni, és ott megjegyzést hozzáadni.
  • Jóváhagyás: Ezzel a funkcióval rendelkező tudja jóváhagyni a hozzárendelt iratot.
  • Beszállítói számla készítése: Aki ezzel a jogosultsággal rendelkezik, az készíthet beszállítói számlát az “Iratkezelő” menüpontból.

Tevékenységekhez értesítések és jogosultságok beállítása

Miután felvettük az adott státuszhoz tartozó tevékenységeket, negyedik lépésként a tevékenységekhez meg kell adni a jogosultságokat. Ez azt jelenti, hogy meg tudjuk határozni szerepkör, illetve Felelős szinten, hogy kinek legyen joga az adott tevékenységekhez, továbbá az értesítéseket is itt tudjuk beállítani.


A státuszra történő dupla kattintás után a következő felület érhető el:

10. ábra: Értesítések és jogosultságok szerkesztése

Értesítések paraméterezése

Értesítéseket csak státuszváltás esetén lehet paraméterezni.

Értesítések alatt lehetőség van a “Hozzáadás” gomb megnyomásával azt a felhasználót, vagy szerepkört kiválasztani, akitől a következő státusz ellenőrzését várja a felhasználó, illetve a Dokumentum szerepének beállítására is lehetősége van (Felelős/Jóváhagyó/Létrehozó). Egyszerre több szerepkör is megadható.

11. ábra: Értesítések paraméterezése

 

Amennyiben nincs szükség az értesítésre a továbbiakban, akkor a “Törlés” gombbal meg tudjuk szüntetni azt.

Jogosultságok paraméterezése

Az itt megadott jogosultságokkal lehet szabályozni, hogy a kiválasztott tevékenységhez ki férhet hozzá, vagy láthatja a funkciógombot. Ezt meg lehet határozni szerepkör szinten, és felelős szinten is egy személyben.

Amennyiben a felelős jelölőnégyzetet bepipáljuk, (a szerepkör mező inaktív lesz) majd a Hozzáadás gombot megnyomjuk az összes rendszerben lévő felhasználót az Iratkezelőben az iktatás során a “Felelős” mezőben ki fogjuk tudni választani, de a mezőben egyszerre csak egy felhasználó szerepelhet, ami azt eredményezi, hogy egy emberhez tudjuk hozzárendelni a tevékenységet. (Pl. az adott ember aki a Felelős mezőben van, csak ő hagyhatja jóvá a dokumentumot.)

Fontos!

Ha a Felelős hozzá lett adva a jogosultságokhoz, akkor a Validációk fülön kötelezően hozzá kell adni a Felelős mezőt. Amennyiben ez nem történik meg, akkor az adott státuszváltó gombok nem fognak megjelenni.


Ha hozzáadtuk a Felelőst a kiválasztott tevékenységhez a következőképp fog megjelenni a felületen:

12. ábra: Felelős hozzáadva


Ha szerepkört adunk hozzá a tevékenységhez, akkor csak azok a felhasználók fogják látni / használni az előbbiekben felvett tevékenységhez tartozó funkciókat, akik ehhez a szerepkörhöz vannak rendelve. Minden egyes státuszt felelőshöz és / vagy szerepkörhöz kell rendelni, ahhoz, hogy megadjuk, hogy kik kezelik az iktatás adott folyamatát. Egyszerre több szerepkör is megadható. Tevékenység felvétele / mentése után, újra dupla kattintással megnyílik a tevékenység szerkesztő ablak és a képernyőn a Jogosultság alatt “Hozzáadás” gombbal van lehetőség kiválasztani a kívánt szerepkört.

Fontos!

Ezt minden esetben, minden egyes tevékenységnél ki kell választani, hogy az adott státuszt ki kezeli a jövőben, különben nem jelenik meg a gomb az Iktatás során.

 

Ha hozzáadtuk a szerepkört a következőképp fog megjelenni a felületen:

13. ábra: Szerepkör hozzáadva

Van lehetőség Felelőst és Szerepkört is hozzáadni az adott tevékenységhez, ebben az esetben a Felelős mezőbe beállított személy és a szerepkörbe rendelt személyek is megtekinthetik és iktathatják a dokumentumot.

Amennyiben nincs szükség már a felvett értesítésre, vagy jogosultságra, akkor mind a két panelben megjelenik a “Törlés” gomb, amellyel el lehet távolítani a nem kívánt sorokat.

A panel jobb alsó sarkában található “Mentés” gombbal tudjuk elmenteni a tevékenységre vonatkozó változásokat.

A mentést követően módosításra úgy van lehetőség, hogy az adott tevékenység sorára duplán kattintva, ugyanez a szerkesztő felület jön fel. A megfelelő módosítások elvégzés után “Mentés” szükséges.

Validációk felvétele

A “Validációk” fülön az adott státuszokban megjelenő mezőket tudjuk paraméterezni, ezen felül is azt, hogy mely mezők legyenek láthatóak, szerkeszthetőek, vagy kötelezőek.

Fontos!

Az itt kitöltött adatokat a Beszállítói számla készítésekor automatikusan előtölti a rendszer, viszont a tételeket kézzel kell a számlához adni.

14. ábra: Validációk hozzáadása


Az új validáció gombbal van lehetőség felvenni az iktatás során használni kívánt mezőket.

Ekkor a következő ablak jelenik meg:


15. ábra: Új mező választó ablak

Fülek:

  • Dokumentum típus: Az adott workflow típusa, melyet a rendszer automatikus kiír.
  • Státusz: A kiválasztott workflow státusza a típuson belül. A típus és a státusz mezők együtt határozzák meg, hogy melyik workflow melyik státuszában jelenjen meg a kiválasztott mező.
  • Mező: Mező megnevezésének kiválasztására szolgál. A Mezőt a legördülő menüben lehet kiválasztani, melyik mezőt kívánja a felhasználó hozzárendelni az adott státuszhoz.
  • Látható: Jelölőnégyzet: Igen / Nem
  • Kötelező: Jelölőnégyzet: Igen / Nem
  • Szerkeszthető: Jelölőnégyzet: Igen / Nem

A változtatás a “Mentés” gomb megnyomásával tárolódik el. Amennyiben valamely, már beállított validáción módosítani kell, akkor az adott validáció sorára duplán kattintva, ugyanez a szerkesztő felület jön fel a megfelelő módosítások elvégzése után “Mentés” szükséges.

Fontos!

  • A “Pénznem” mezőnek minden validációnál szerepelnie kell, kötelezően kitöltendő mező.
  • Ha a jogosultságoknál a “Felelős” be van állítva, akkor kötelezően ki kell tenni minden olyan sátuszhoz a Felelős mezőt, ahol ez be van állítva.
  • Az “Iktatószámot” a rendszer automatikusan osztja ki az előzetes beállítások alapján.
  • A “BR szám” mezőben az irathoz kiválasztott partner beszállítói rendelései közül lehet választani. Ezáltal a feltöltött irat felelősét is automatikusan hozza a rendszer, a kiválasztott beszállítói rendelés rögzítőjét készíti be a “Felelős” mezőbe


A validáció fülön beállított mezők a következőképp jelennek meg:

16. ábra: Validációk (mezők)


A fenti képen látható mezők, a következőképpen jelennek meg az iktatás során:


17. ábra: Iktatás során rögzített validációk (mezők)

Iratok kezelése

Menüpont

Az Irat és Workflow kezelés > Iratkezelő menüpontban van lehetőség az iratok feltöltésére, és a beállított folyamaton való végigvezetésére. A menüpontba lépve lista jelleggel jelennek meg a már feltöltött iratok. A képernyő felső részén lehetőség van szűrni a megjelenítendő iratok körére, természetesen azon iratok közül, amiknek a megtekintéséhez van jogosultsága az aktuális felhasználónak. 

18. ábra: Iratkezelő listanézet

Új irat feltöltése

Az Iratkezelő menüpontban az “Új” gombra kattintva megjelenő szerkesztő felületen lehet feltölteni az iratot, és rögzíteni a hozzá tartozó adatokat.

Legelőször a Dokumentum típusát kell kiválasztani a legördülő mezőből. (pl.: Szolgáltatási számla, Beszállítói számla, Általános működési számla, Szerződés stb.). A dokumentum feltöltését a “Tallózás” gombra kattintva a Számítógépről a Fájl kiválasztásával lehet megtenni.

Fontos!

Az Iratkezelő paraméterezése során létrehozott dokumentum típusnak megfelelően külön könyvtár jön létre automatikusan a rendszerben az Adminisztráció > Dokumentumkezelő menüpontban. Az egyes dokumentum típusokhoz feltöltött iratok ezekbe a mappákba kerülnek be az Iratkezelőbe történő feltöltéskor.

Nem kötelező első körben feltölteni a dokumentumot, feltöltés nélkül is lehetőség van a továbblépésre a megfelelő paraméterezéssel.


Ez után kell kitölteni a többi releváns adatmezőt, majd a változtatások a Mentés gomb megnyomására tárolódnak el.

A mentést követően három beépített funkciógomb jelenik meg:

  • Letöltés: A feltöltött dokumentumot lehet letölteni.
  • Dokumentum csere: A feltöltött fájlt lehet ennek a gombnak a segítségével módosítani.
  • Felelős módosítás: Amennyiben a státuszhoz be van állítva a felelős jogosultság, és ha a Felelős mezőbe kiválasztásra került egy felhasználó, abban az esetben megjelenik ez a gomb, amellyel a dokumentum iktatásának felelősét lehet megváltoztatni.

Ezen túl azok a funkciógombok jelennek meg a felületen, amelyet a paraméterezés során beállításra kerültek.

19. ábra: Dokumentum feldolgozása – státusz módosítások

 

A folyamatban lehetőség van Beszállítói számlát készíteni a rendszerben a Beszállítói számla készítés gombbal. Ekkor az Iratkezelőben megadott beviteli mezőkben rögzített adatokat a rendszer automatikusan átmásolja a Beszállítói számla fej adataiba.

Fontos!

Ekkor a számla nem tételkezelt, tehát az előttünk lévő Beszállítói számla tételeit kézzel kell rögzíteni a számlához.


Beszerzési rendelésből Beszállítói számla rögzítése

Amennyiben a szállító számlákat jóváhagyási rendszerben szeretnénk iktatni a SMART ERP-ben az Iratkezelő modul alkalmas erre. A szállító számlákat lehetőségünk van beszállító által adott számlából iktatni, vagy az általunk indított beszerzési rendelésből.

Amennyiben úgy paraméterezzük az iratkezelőt, hogy a Validációknál kiválasztottuk a BR[3] szám mezőt minden státuszban, akkor, az adott partnerhez, melyhez épp az iktatás történik, van már Beszerzési Rendelés a rendszerben, akkor a BR szám mezőbe megjelennek a partnerhez kapcsolódó Beszerzési rendelések.

Fontos!

A BR szám mezőbe csak azok a partnerhez tartozó beszerzési rendelések jelennek meg, amelyeknél a beszállított mennyiség (raktárbevét) és a számlázott mennyiség különbsége nagyobb nullánál. Tehát még van nem számlázott tétel a beszerzési rendelésen.


Ezután a Beszállítói számla készítése funkció gombra kattintva átkerül a felhasználó a Beszállítói számla készítése felületre, melyen már automatikusan megjelennek az Iratkezelőben kitöltött mezők adatai és azok a tételek, mik a beszerzési rendelésen rögzítésre kerültek és nem számlázottak.

Iratkezelés folyamata a Beszerzési rendeléstől a Beszállító számláig

Fülek:

  • Történt: A folyamatok követésére van itt lehetőség. A rendszer naplózza a státuszváltásokat, illetve felelős módosításokat.
  • Kapcsolódó bizonylatok: A további irathoz / ügylethez / projekthez tartozó Szállító számla automatikusan bekerül hivatkozott dokumentumként, ha az, az Iratkezelő felületről lett létrehozva.


Megjegyzés (Belső megjegyzések)

Az iratokhoz hozzáférő személyek részére kialakítottunk egy kommunikációs platform[4]ot, amelyet a felület jobb oldaláról lehet megnyitni. A kis nyílra kattintva megjelenik a megjegyzés panel.

20. ábra: Dokumentum megjegyzések

Megjeleníti az Irat képernyő Megjegyzés panelben gépelt üzeneteket (szabad szöveges mező), valamint, hogy ki, mikor rögzítette. A @NÉV begépelésével lehetőség van a megnevezett személy részére üzenni, egyedi üzenetet létrehozni. A belső Megjegyzésekről automatikusan egységes értesítést kapnak az érdekeltek. Ez az üzenet a megszólított felhasználónál az értesítések (Felhasználói beállítások > Értesítések menüpont) alatt, vagy a jobb felső sarokban a felhasználó piktogramjára [5]kattintva jelenik meg ().

Beállítható a felhasználói profilnál, hogy az értesítésekről e-mailt is küldjön a rendszer, valamint egyénenként is fel lehet iratkozni adott irathoz, hogy értesítést kapjon a változásokról.

 További leírás az Értesítések kezelése részben.

Jogosultságok beállítása

Menüpont

Az Iratkezeléssel kapcsolatos funkció-jogokat az Adminisztráció > Szerepkörök menüpontban lehet elérni, és beállítani. Itt az adott szerepkört kiválasztva dupla kattintással tudjuk megtenni.

Jogosultságok

Amennyiben az adott szerepkörnek engedélyezni szeretnénk a menüpontot, akkor a képernyőn ki kell pipálni, ha nem, ebben az esetben üresen kell hagyni  a jelölőnégyzetet. A Jogosultságok fülön lehet szabályozni, hogy az adott szerepkör milyen képernyőket lásson.


Workflow paraméterezés

Admin szerepkörnek szükséges csak megadni

Workflow típus

Admin szerepkörnek szükséges csak megadni

Workflow státusz

Admin szerepkörnek szükséges csak megadni


Funkció-jogosultság

A Funkció-jogosultság fülön lehet szabályozni, hogy az adott szerepkör milyen jogosultságokkal rendelkezzen. Amennyiben az adott szerepkörnek engedélyezni szeretnénk a funkciót, akkor a képernyőn ki kell pipálni, ha nem, ebben az esetben üresen kell hagyni  a jelölőnégyzetet. A következő funkciók érhetők el a termék esetében:

Jogosultság

Funkció jogosultság

Működés/ Tanács

Iratkezelő

Iratkezelő dokumentum csere

Az iratkezelőben feltöltött dokumentumok cseréjének jogát lehet szabályozni vele.

Iratkezelő

Összes felelőshöz tartozó megtekintése

Ha ez meg van adva egy szerepkörnek, akkor olyan jogot kap, mintha minden iraton felelős lenne.

Iratkezelő validáció

Módosítás

Admin szerepkörnek szükséges csak megadni

Dokumentumkezelő

Dokumentumkezelő Admin

Aki tölthet fel dokumentumot, annak mindenképp meg kell adni, mivel csak ennek a jognak a birtokában fogja tudni megtenni azt. Ez azért fontos, mert a dokumentumkezelőbe tölti fel a rendszer a háttérben a dokumentumokat, ezért, ha ez nincs megadva, nem lesz joga a szerepkörnek dokumentumot feltölteni.

Lábjegyzet

[1] Paraméterezés: Rendszer változóinak beállítása.

[2] Konfiguráció: Beállítás

[3] BR szám: Beszerzési rendelés szám

[4] Platform: felület

[5] Piktogram: Felirat helyett alkalmazott eligazító ábra.

  • No labels