Tárhelyes raktár beállítása
A tárhelyes raktár beállítás két lépésből áll:
- Tárhelyes raktár létrehozása
- Tárhelyek létrehozása
Tárhelyes raktár létrehozás
A tárhelyes raktár létrehozása megegyezik a tárhely nélküli raktár létrehozással, azzal a különbséggel, hogy tárhelyes raktár esetén be kell jelölni a Tárhelykezelést.
Raktárakat létrehozni az Adminisztráció / Telephelyek menüponton belül a megfelelő telephelyet kiválasztva lehet. Az új raktár hozzáadása a Raktárak altabon történik.
Raktár hozzáadása
Itt a következőket kell kitölteni:
- Raktár (a raktár neve)
- Cím (a raktár címe)
- Tárhely kezelés (csak tárhelyes raktár esetén)
- Raktárközi bevétes raktár viselkedés
- Nincs: Manuálisan kell elkészíteni és lezárni a raktárközi átadás raktárbevét oldalát.
- Raktárközi bevét készítés: Automatán létrejön a raktárbevét, de manuálisan kell lezárni.
- Raktárközi bevét készítés és lezárás: Automatán létrejön a raktárbevét és le is záródik.
- Raktárközi raktári kiadás viselkedés
(1.) Manuális kiadás készítés:
Manuális folyamat. A raktárközi raktár kiadás létrehozása után manuálisan kell létrehozni a kiszedési listát, amit manuálisan kell lezárni. A kiszedés végén manuálisan kell lezárni a raktári kiadást.
(2.) Automata Kiszedési lista készítés:
A Kiszedési lista automatikusan elkészül a raktárközi raktári kiadás létrehozásra kattintva. A kiszedés lezárása után a raktári kiadást manuálisan kell lezárni.
(3.) Automata Kiszedési lista készítés és a kiszedés lezárása után lezárás
A Kiszedési lista automatikusan elkészül a raktárközi raktári kiadás létrehozásra kattintva. A kiszedés lezárása után a raktári kiadás automatikusan lezáródik.
(4.) Automata raktári kiadás lezárás:
A raktári kiadás automatikusan lezárul a raktárközi raktári kiadás létrehozásra kattintva (a tételek ki lesznek adva). Csak tárhely nélküli raktár esetén lehet választani.
Amennyiben a raktárközi átadáson sarzskezelt vagy gyáriszámos termékek vannak, a folyamat a 3. eset szerint működik.
A raktár az OK gomb majd a Mentés gomb megnyomásával készül el.
Fontos!
- A Raktárközi raktári kiadási viselkedés gyáriszámos és sarzsos termékek esetén úgy módosul, hogy ilyenkor mindig létrejön a kiszedési lista, amin meg kell adni a termékek gyári számát vagy sarzs számát.
- Tárhelyes raktár létrehozásához elengedhetetlen a mobileszköz használat és a tárolt termékek vonalkóddal történő azonosíthatósága.
Tárhelyek létrehozása
Tárhelyeket a Készletkezelés / Tárhely törzs menüponton keresztül lehet létrehozni az Új gomb megnyomásával.
Tárhely létrehozása
Itt a következőket kell kitölteni:
- Kód (a tárhely kódja)
- Raktár (ahol a tárhely található)
- Áruátvétel (áruátvételre dedikált tárhely esetén)
- Árukiadás (árukiadásra dedikált tárhely esetén)
- Nem foglalható (a rendszer foglaljon-e az adott tárhelyen)
Bekapcsolt automatikus foglalás esetén a rendszer nem foglal és a mobileszköz nem is szedet ezekről a tárhelyekről.
- Dedikált termék (csak a megadott termék tárolható az adott tárhelyen)
Lehetőség van értesítési szabály beállítására, ami nem kiszedő tárhelyes kiszedési lista elkészültekor értesítést küld vagy feladatot hoz létre a feliratkozott részére.
A Deaktivál gomb segítségével lehet Inaktívvá tenni az adott tárhelyet. Deaktiválni csak üres tárhelyet lehet. Az Inaktív tárhelyre nem lehet készletet bevételezni.
Költözés tárhelyes raktárba
Bevételezés
A bevételezési folyamat alapvetően megegyezik a tárhely nélküli raktár bevételezési folyamatával, azonban tárhelyes raktár esetén lehetőség van külön lépésben kezelni az áruátvételt és a betárolást.
Az egylépcsős bevételezés során az átvett termékeket egyből a végső tárhelyükre tesszük. A tételes átvétel az elpakolás során történik. Így a teljes áruátvételi folyamat gyorsabb, mint a kétlépcsős esetén, de az eltérések utólagos ellenőrzése nehezebb.
Egylépcsős bevételezés során a raktárbevét fej és tételadataiban is bármilyen tárhely választható az adminisztrációs felületen és mobileszközön is.
A kétlépcsős bevételezés során a tételes átvételkor egy ideiglenes Áruátvétel tárhelyre kerülnek a termékek, majd innen egy későbbi munkafolyamatban (Betárolás) kell a végső tárhelyre kell azokat betárolni. Így a teljes áruátvételi folyamat lassabb, de a dupla számolás (áruátvétel + betárolás) miatt pontosabb. A beszállítási hibák már az áruátvételi folyamat során kiderülnek, az áruátvételi hibák pedig a betárolás során felderíthetők.
Kétlépcsős bevételezés során a raktárbevét fej és tételadataiban is csak az Áruátvételi tárhelyek választhatók az adminisztrációs felületen és mobileszközön is.