|
|
NaplókönyvelésA Könyvelés > Naplókönyvelés menüpont alatt az összes vevő és szállító számla, bank és pénztár könyvelés és vegyes könyvelés megtalálható. A SMARTFRONT ERP által használt naplótípusok:
A Naplókönyvelésbe kétféle módon kerülhetnek tételek:
Új naplókönyvelésVegyes bizonylat létrehozásra kétféle lehetőség van a rendszerben: ManuálisÚj vegyes tételt a Könyvelés > Naplókönyvelés > Új gomb megnyomásával lehet manuálisan létrehozni. A naplókönyvelés rögzítése során néhány általános érvényű szabály van:
Így lehet vegyes, technikai, nyitó és záró napló tételt létrehozni a rendszerben. A gyorsabb bizonylatrögzítés érdekében lehetőség van a korábbi vegyes könyvelést lemásolni:
Naplókönyvelés listanézet Naplókönyvelés importExcel importVegyes könyvelést lehetőség van excel fájlból is importálni. A mintafájl a Mintafájl letöltése gomb megnyomásával érhető el. A rendszerben történő első főkönyvi nyitást az excel import funkció segítségével lehet végrehajtani.
Bér importLehetőség van a Kulcssoft valamint az RLB program által generált fájl beolvasására, így a bérfeladás is gyorsan és egyszerűen rögzíthető. ÁFA könyvelése vegyes naplóbanAmennyiben nem számla alapján történik az ÁFA analitika tétel generálás, úgy a naplókönyvelésben is lehet ÁFA analitika tételt létrehozni. Ilyen lehet az import áfa rögzítése vagy a rendszer használatának kezdetén a korábbi időszaki teljesítésű, de ÁFÁ-ba még nem került tételek rögzítése
A folyamatot a Naplókönyvelés menüpontban kell elindítani és Vegyes könyvelést kell rögzíteni. A folyamat ott tér el az általános Vegyes könyveléstől, hogy be kell pipálni az ÁFA könyvelése check -boxot – ekkor a tétel rögzítési felület megváltozik. Az összegen – a főkönyvi számon és a megjegyzésen kívül meg kell adni az ÁFA kódot, az ÁFA típusát (levonható vagy fizetendő) és az Adóalap összegét.
Az ilyen módon rögzített ÁFA az ÁFA analitikába is bekerül.
Teljes naplókönyvelésA naplókönyvelésben a rendszerben könyvelt, lezárt tételek találhatók. A SMARTFRONT ERP rendszerében bizonyos bizonylatok (pl. beszállítói számla, vegyes könyvelés, bank, pénztár érvénytelenítés, tárgyi eszköz feladás törlés) törlése lehetséges. A törölt bizonylatok már nem szerepelnek a naplókönyvelésben, ezek sorszáma a naplósorszámokból hiányzik. A rendszerben létrehozott összes könyvelést (aktív és törölt) a teljes naplókönyvelés menüpont tartalmazza. Az aktív könyvelések utolsó, aktuális állapota szerepel a listában. Törölt naplókönyveléseknél a Törölt checkbox aktív a listában. Jogosultság
|